Zespoł Szkoł Strzelec

Dalekie i bliskie wycieczki koła geograficznego

Jak wakacje na morzem, to tylko Choczewo

Wybierając się na wakacje, do dyspozycji mamy wiele proponowanych kierunków – ostatnio byliśmy na Helu, z czego sprawozdanie tutaj. Spośród nich musimy wybrać ten najlepszy dla nas. Warto jest dziś postawić na oryginalność, dzięki czemu ominiemy zatłoczone miejscowości, w których ciężko o komfortowy i sprzyjający wypoczynkowi pobyt. Tak natrafić możemy na Choczewo, gminę wiejską w województwie pomorskim. Teren znajduje się pomiędzy Łebą, a Białogórą i posiada bezpośredni dostęp do Bałtyku. Tu jednak do dyspozycji mamy również jezioro Sarbsko i Żarnowskie, które są nieznacznie oddalone od osady. Niezwykłym atutem jest obecność aż trzech rezerwatów przyrody i zaludnienie na poziomie 5 tysięcy mieszkańców, dzięki czemu wieś, należy do bardzo kameralnych. Baza noclegowa to propozycja, z którą powinniśmy zapoznać się w pierwszej kolejności, podczas planowania naszego wyjazdu. W ten sposób zapewnimy sobie takie warunki, jakich oczekujemy, a nasza podróż odbędzie się bezstresowo. W Choczewie noclegi możemy znaleźć w przytulnych pensjonatach, kameralnych pokojach gościnnych lub w gospodarstwach agroturystycznych.

Głównymi atrakcjami, jakie na nas czekają w tej niewielkiej miejscowości, są te związane bezpośrednio z wodą. Plaża jest wyjątkowo zadbana i szeroka, a co za tym idzie bez problemu odnajdziemy tu odrobinę prywatności. Dodatkowo znajdują się na niej liczne wypożyczalnie sprzętu, co pozwoli na wypróbowanie swoich sił w windsurfingu, kitesurfingu, czy na SUP-ie. Aktywnie spędzony czas, jest najlepszym pomysłem, jeśli chcemy poczuć się prawdziwie odprężeni i wypoczęci. Dodatkowo na plaży znajdziemy zabawy dla najmłodszych, takie jak zjeżdżalnie, ślizg za motorówką, czyli wszystko to, czego oczekujemy od wakacji nad morzem. Ciekawą propozycją są tez przejażdżki konne o zachodzie słońca. Kto z nas oglądając filmy nie marzył o takim spędzeniu czasu. Możemy też wybrać się na zwiedzanie, co jest bardzo pomocne, gdy aura nam nie dopisuje. W ten sposób nie marnujemy czasu i poznajemy historię regionu. Wśród polecanych obiektów znajduje się przede wszystkim Dwór Bychowo, który pozwoli przenieść się w czasy książąt i zjeść na przykład śniadanie z prawdziwą elegancją. Na terenie dworu, znajduje się zoo, co także podnosi jego atrakcyjność. Jest też latarnia morska, zbudowana w roku 1904, która ma ponad 34 metry wysokości.


Comments ( 3 )

  1. Moje pierwsze wakacje nad morzem to było właśnie Choczewo – wspaniałe miejsce, które chętnie polecam swoim znajomym na urlop

  2. Choczewo to bardzo spokojna miejscowość. W dodatku mieszkańcy prowadzący noclegi są bardzo życzliwi i chętnie pomagają turystom.

  3. Jeśli chodzi o wczasy nad Bałtykiem to ja zdecydowanie polecam noclegi Hel, Choczewo to bardzo urokliwa miejscowość, ale jakoś Hel bardziej mi przypadł do gustu

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>