Zespoł Szkoł Strzelec

Dalekie i bliskie wycieczki koła geograficznego

Miasta należące do Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Jura Krakowsko-Częstochowska nie jest miejscowością. Jest to region naszego kraju, w którym znajduje się wiele ciekawych zabytków i miejsc wartych zobaczenia. W skład Jury wchodzi także dużo miejscowości, które swoimi zabytkami tak bardzo rozreklamowały ten rejon. Warto każdą z nich odwiedzić, ponieważ atrakcji jest tu ogromna ilość.

W skład Jury Krakowsko-Częstochowskiej wchodzą takie miasta jak Kraków, Częstochowa, Ojców czy Olkusz. Oczywiście nie są to wszystkie miejscowości. Warto je na pewno jednak zobaczyć. W Krakowie przede wszystkim możemy poszczycić się Wawelem, który jest po prostu przepiękny. Odwiedźmy jamę Smoka Wawelskiego, a nawet możemy zobaczyć, jak zieje on ogniem.

Częstochowa natomiast popularność swą zyskała głównie dzięki Jasnej Górze, gdzie znajduje się najpopularniejsze w naszym kraju sanktuarium. Każdego roku tysiące pielgrzymów przybywa do tego świętego miejsca. Warto tu także zajrzeć.

Ojców to przede wszystkim przepiękna przyroda, krajobrazy oraz masa miejsca do pieszych i rowerowych wędrówek. Okolicę szczególnie upodobali sobie wszyscy ci, którzy lubią wypoczynek w sposób aktywny. Popularnością cieszy się tutejsza Dolina Prądnika.

Przechodząc natomiast do Olkusza, należy wspomnieć o wielu muzeach, jakie się w tej miejscowości znajdują. Mamy tutaj Muzeum Afrykanistyczne, a także Muzeum Regionalne oraz Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej. Niewątpliwie, warto się tutaj udać, tym bardziej, że oprócz muzeów są tu również inne atrakcje, takie jak bazylika czy przepiękna baszta.

Jura Krakowsko-Częstochowska jest rejonem bardzo atrakcyjnym. Niestety w jego niektórych zakątkach baza noclegowa [tu: meteor-turystyka.pl/noclegi,jura-krakowsko-czestochowska,58.html] jest bardzo uboga. Nie wszędzie będziemy mieli pewność, że otrzymamy nocleg, jeśli nie dokonamy jego wcześniejszej rezerwacji. To także jedne z droższych ofert noclegowych. Oczywiście, bardzo wiele zależy od tego, gdzie nocujemy i w jakich warunkach, jednak nawet te najtańsze oferty nie są tanie, w porównaniu z innymi regionami naszego kraju. Trzeba jednak poświęcić trochę wolnego czasu, ponieważ przyjeżdżając tu, powinno się zobaczyć wszystkie ważniejsze miejscowości, a także atrakcje turystyczne, zabytki, które znajdują się na terenie Jury. Prawdopodobnie najlepszym wyborem będzie co najmniej tygodniowy wypoczynek w tym rejonie. Na pewno nie będziemy rozczarowani takim urlopem.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>