Zespoł Szkoł Strzelec

Dalekie i bliskie wycieczki koła geograficznego

Pienińskie atrakcje na każdą porę roku

Pieniny to bardzo popularny wśród turystów region Polski. Znajdziemy tutaj świetnie przygotowane szlaki piesze, ale także i wiele innych atrakcji turystycznych. W Pieninach znajdują się na przykład bardzo ciekawe pod względem historycznym i architektonicznym zamki – w szczególności Zamek w Niedzicy i ruiny Zamku w Czorsztynie są godne uwagi każdego turysty. Dzielący je Zbiornik Czorsztyński [kliknij➪jezioro] to olbrzymi akwen wodny, który stanowi nie tylko atrakcję turystyczną, ale także i umożliwia szczególnie latem ciekawe spędzanie wolnego czasu – na przykład na rowerkach wodnych. Warto wybrać się także w wiele innych, równie ciekawych miejsc.

Olbrzymim zainteresowaniem wśród turystów cieszą się na przykład także takie atrakcje, jak spływ Dunajcem. Jest to forma nie tylko ciekawego zwiedzania okolicy, ale i bardziej ekstremalne przeżycie – Dunajec to w wielu odcinkach bardzo nieujarzmiona rzeka. Trzeba jednak przyznać, że trasa spływu należy do bardzo przyjemnych odcinków tej rzeki, a widoki, które możemy podziwiać po drodze są warte każdego wysiłku. Warto wobec tego skorzystać z takiej ciekawej opcji co do spędzania wolnego czasu w Pieninach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jest to okresowa przyjemność, ponieważ takie spływy są organizowanie od kwietnia do października. Warto o tym pamiętać, gdy wybieramy się w Pieniny i planujemy wyjazd. Na pewno kluczowym elementem, o którym powinien pamiętać każdy turysta wybierający się w te okolice jest zadbanie o noclegi. Sromowce Wyżne i Niżne to niewątpliwie najchętniej wybierane przez turystów miejscowości, jeśli chodzi o kwaterunek. Baza noclegowa w tym miejscu jest naprawdę bardzo rozwinięta i każdy znajdzie tutaj odpowiednie miejsce dla siebie [klik➪Sromowce]. Najbardziej popularnym sposobem na nocleg w tym miejscu jest skorzystanie z kwatery prywatnej lub gospodarstwa agroturystycznego. W tych niewielkich miejscowościach bardzo rzadko możemy bowiem znaleźć luksusowe hotele, jednak jeśli chcemy wynająć tego typu nocleg – również jest to możliwe. Warto jednak pamiętać o wcześniejszym zarezerwowaniu miejsc noclegowych.

Pieniny to bez wątpienia kraina szalenie atrakcyjna turystycznie. Niezależnie od wieku, płci czy zainteresowań, każdy turysta znajdzie tutaj ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. Warto więc zdecydować się na wypoczynek w tych stronach.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>