Zespoł Szkoł Strzelec

Dalekie i bliskie wycieczki koła geograficznego

Punkty widokowe w Przemyślu

Przemyśl jest bardzo urokliwym miasteczkiem, znajdującym się przy wschodniej granicy Polski. Leży on na Podkarpaciu, które uważane jest za jeden z najpiękniejszych regionów w naszym kraju. Do Przemyśla warto przyjechać o każdej porze roku, ale najwięcej dzieje się tu podczas wakacji. Organizowane są wówczas liczne konkursy, przeglądy poetyckie, pokazy najnowszych dorobków kinematografii oraz koncerty i spektakle teatralne. W miasteczku działa doskonale zorganizowana baza noclegowa, dzięki czemu turysta nie musi się martwić o problem ze znalezieniem wolnego miejsca. Do wyboru są zarówno hotele o wysokim standardzie, jak i tańsze obiekty wśród których można wymienić między innymi zlokalizowane w centrum miasta schronisko turystyczne. Aktualna oferta wypoczynku dostępna jest w internecie. Najprościej można ją znaleźć, wpisując w przeglądarkę internetową zapytanie o 'noclegi Przemyśl' [lub bezpośrednio na www.meteor-turystyka.pl/noclegi,przemysl,0.html].

W Przemyślu znajduje się bardzo wiele zabytków godnych uwagi. Przyciągają one wzrok swoją niezwykłą architekturą. Aby móc w pełni docenić perełkę architektoniczną, jaką bez wątpienia jest Przemyśl, warto wybrać się na któryś z punktów widokowych, aby móc w pełni podziwiać panoramę miasta. Takich miejsc w Przemyślu można znaleźć przynajmniej kilka, a należą do nich bez wątpienia Kopiec Tatarski, Wieża Zegarowa, Baszty na Zamku Kazimierzowskim, Taras Widokowy na Stoku Narciarskim czy Dzwonnica Archikatedry Rzymskokatolickiej.

Nad Przemyślem góruje wzgórze o nazwie Zniesienie. Jego centralną część zajmuje usypany kopiec ziemny. Jak głosi miejscowa legenda został on usypany przez Tatarów w hołdzie wodzowi zmarłemu na polu bitwy. Bezpośrednio przy Zniesieniu znajduje się również górna stacja kolejki narciarskiej. Zwiedzanie miasta warto zacząć od wizyty w punkcie informacji turystycznej. Dostępne są tam mapy oraz przewodniki po okolicy, zawierające bogaty opis najważniejszych atrakcji. Dużym ułatwieniem w planowaniu zwiedzania jest również mobilna aplikacja, którą za darmo można pobrać ze strony urzędu miasta.

Przemyśl to bardzo urokliwe miasteczko, w którym można zachwycić się bogatą architekturą, wypocząć w sposób aktywny, a także smacznie zjeść w jednej z lokalnych restauracji, znajdujących się na placu w centrum miasta. Ceny są w nich niezbyt wygórowane, warto spróbować zwłaszcza potraw kresowych.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>