Zespoł Szkoł Strzelec

Dalekie i bliskie wycieczki koła geograficznego

Rewal – za co kochamy polskie morze?

Wakacje w miejscowości Rewal będą nie lada przyjemnością dla wszystkich tych, którzy lubią poczuć się dobrze na letnim wypoczynku. Warto wiedzieć, że miejscowość stanowi najmniejszą gminę wiejską, usytuowaną nad basenem Morza Bałtyckiego. Znajduje się tu niezwykle dużo atrakcyjnych oraz ważnych dla historii naszego kraju zabytków, jak na przykład latarnia morska Niechorze, która została wybudowana w 1866 roku i stanowi niezwykle atrakcyjny punkt widokowy dla odwiedzających to miejsce turystów. Kiedy tylko wejdziemy na jej szczyt, naszym oczom ukażą się wspaniałe widoki, które są niedostępne dla ludzi, którzy nigdy nie ośmielili się na oderwanie od ziemi swoich stóp. Warto tu również odwiedzić niezwykle cenne muzeum – Zespół Pałacowo Folwarczny, który pochodzi z przełomu XVIII oraz XIX wieku. Tego rodzaju atrakcje dadzą nam pewien obraz na temat przeszłości Rewala.

Dla osób, które lubią leżeć na plaży, trudno wyobrazić sobie atrakcyjniejsze miejsce do wypoczynku, ponieważ tutaj można delektować się wspaniałymi plażami. Są one niezwykle przystępne, czyste i pełne miłych widoków. Po takich zaś przygodach wspaniale odpoczywa się czerpiąc rozrywkę w miejscowym amfiteatrze. Bardzo często można spotkać tutaj znanych kabareciarzy takich jak – Ani Mru Mru czy też Kabaret Starszych Panów. Niezwykle często koncertują tu najbardziej popularne w całym kraju zespoły. Są to Czerwone Gitary czy też Zbigniew Wodecki.

Biorąc pod uwagę, iż można tutaj tak wiele zobaczyć i miło spędzić czas, nie ma się co dziwić, że baza noclegowa w Rewalu (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,rewal,0.html) znika bardzo szybko z rynku usług turystycznych. Aby cieszyć się z wakacji spędzonych w tym miejscu, koniecznie trzeba dokonać rezerwacji noclegu. Będziemy niezwykle zadowoleni z pobytu w tym miejscu. Można tutaj się zatrzymać zarówno w pensjonacie, jak też i ośrodku wczasowym. Miłośnicy spędzania czasu na świeżym powietrzu mogą się zatrzymać na kempingu. Miejscowość jest obficie zaopatrzona w różnego rodzaju punkty, mające na celu umilać czas turystom. Można tutaj wybrać się na przykład do Parku Wieloryba, gdzie na dzieci czeka niezwykle dużo atrakcji.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>